Helista meile: +372 537 900 57
Tasuta tarne alates 100€

Kas ise paigaldatud robotniiduk tuleb soodsam?

Robotniiduki ise paigaldamine võib rahalises mõttes soodsam olla, kuid mitte alati. Selle juures aga kaotate kindlasti enda kõige kallimat vara, milleks on aeg.

Üsna oluliseks määrajaks saab ostetud robotniiduki komplektsus. On tootjaid, kes müüvad robotniidukeid koos paigaldustarvikutega (kaabel, kinnitusvaiad, klemmid) ja on neid, kes seda ei tee.
Kuna aiad on väga erinevad, siis järjest enam roboti tootjaid ei anna kaasa paigaldustarvikuid, sest komplekti kuuluvate tarvikute kogust määrata on väga keeruline. Tootjad, kes annavad tarvikud kaasa arvestavad pigem paigaldamisega väga lihtsale krundile. Seetõttu võib jääda keerulisemal krundil puudu näiteks kaablist ja peate seda ise ostma minema. Ei kõla just eriti suur probleem, eks? Vaja on lihtsalt poodi minna ja osta puuduolev kaablijupp ja klemmid selle ühendamiseks. Nii on, aga tarvikute hind sõltub suuresti kogusest, mida Te ostate. Näiteks kui puudu jääb ainult viis meetrit kaablit, siis poest ostate kõige väiksema koguse, mis müügil on. Viie meetriseid juppe poes müügil ei ole, peate ostma näiteks pakendis 50 meetrit kaablit. Selle kaabli hind tuleb poest ostes mitme kordselt suurem võrreldes paigaldusteenusega omaga.

Sama kehtib kõikide tarvikute kohta. Kulu ei ole suur kui roboti komplektis on enamik tarvikuid kaasas. Kui robotil pole kaasas ühtegi paigaldustarvikut, tasub teha arvutused nende kogumaksumuse kohta ja seda võrrelda professionaalse paigalduse hinnaga. Tarvikute kogust kalkuleerides suhtuge olukorda pigem pessimistlikult. Kaardirakendusel kaablipikkust mõõtes korrutage tulemus vähemalt 1,2-ga. Kaardirakenduses joonistate täiesti sirged jooned, aga reaalsuses natuke kaabel ikkagi lookleb. Kaablikinnitusvaiade soovituslik kogus ühe meetri kohta võib oluliselt suureneda, kui teie aias on pehme pinnas, kuhu vaiad hästi ei kinnitu. On veel üksjagu nüansse, aga suurim kulu on ikkagi kaabel, selle kinnitamine ja loomulikult Teie aeg, mida rahas mõõta saate ainult ise!

Kui soovite ikkagi ise paigaldada, siis küsige meilt nõu, aitame meeleldi!

Kui ise paigaldada ei soovi, siis tutvuge meie hinnakirjaga.
Paigaldushinnad on lõplikud, lisakulusid ei kaasne. Oma töödele anname garantii!